Sayın Muhtarlarımız sizler devlet ve millet adına çok önemli bir görev yürütmektesiniz. Devletimiz ve milletimiz arasında adeta bir köprü görevi gören sizler devletin kılcal damarları olarak vatandaşlarımızla ve yöneticilerle direkt iletişim kurarak seçilmiş olduğunuz köy ve mahallelerinizdeki ihtiyaç ve talepleri tespit ederek yapılacak olan kamu hizmetlerinin daha verimli bir şekilde yerine getirilmesi noktasında önemli bir rol oynamaktasınız.
 
Son yıllarda devletimiz hantal bürokrasiden kurtulmak için ciddi adımlar atmaktadır. Artık devlet yöneticileri ulaşılmaz değildir. Artık devletin kapısı vatandaşına da muhtarına da sonuna kadar açıktır. Artık muhtarlarımız köylerimizdeki mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın sorunlarını rahatça ilgili noktalara ulaştırabilmektedir. 
 
Muhtarlarımızın layık olduğu teveccühe kavuşması ve bugün etkinliklerini gerçekleştirmekte olduğumuz 19 Ekim Muhtarlar günü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde gerçekleştirilen önemli bir demokrasi adımıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın düzenli olarak muhtarlarımızla bir araya gelmesi ve diğer bakanlarımızın da muhtarlarımızla istişare halinde olması devletin sizlere verdiği önemin somut birer örneğidir.
 
Konuşmama son verirken şahsım ve Çiçekdağı Kaymakamlığı adına muhtarlarımıza kapımızın her daim açık olduğunu mesai saati gözetmeksizin 24 saat ulaşılabilir ve yanlarında  olduğumuzu belirtmek isterim. Bu vesileyle vatanımız için can veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor gazilerimize acil şifalar diliyorum. Tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyorum.